אימון תרגילי TRX בסיסי למתחילים

בסרטון זה, מאמן TRX בסביר עקרונות בסיסיים למתחילים בנוגע לאימוני TRX. בתחילת הסרטון, כל מה שצריך לדעת על אופן התלייה, לאן ניתן לחבר את הרצועות וצורת קשירה בטוחה של רצועות הטי אר אקס אל העוגן.

תרגיל 1 – כפיפות מרפקים בעזרת רצועות TRX

הסבר מלא על אופן ביצוע התרגיל, ובנוסף, מסביר מדריך ה TRX איך להקשות ולהקל את תרגיל זה. בכדי להקשות על הביצוע, נגביר את הטיית הגוף על ידי התקדמות קדימה עם כפות הרגליים. בכדי להוריד עומס, נקטין את הטיית הגוף על ידי לקיחת הרגליים מעט לאחור.
תרגיל זה הוא לחיזוק שריר היד הקימי.

תרגיל 2 – חתירה בעזרת רצועות טיאראקס

בתר גיל זה נמקם את עצמנו בהטיית גוף ונמשוך מעלה כשהידיים ב"מיד פוזישן". יש לשים לב שהמרפקים קרובים לגוף בתנועה.
בדיוק כמו שהסברנו בתרגיל הקודם, גם כאן ניתן לווסת את רמת ההתנגדות של התרגיל על ידי שינוי זווית הגוף כנגד רצועות TRX.
תרגיל זה מחזק את שריר הגב ושריר היד הקדמי.

תרגיל 3 – לחיצת חזה (שכיבות סמיכה) בעזרת ה TRX.

בתרגיל זה נתמקם מאחורי הרצועות כך שהגוף מוטה קדימה והידיים אוחזות ברצועות TRX. מכאן, תוך כפיפת המרפקים, נרד לשכיבת סמיכה ונלחץ עצמנו מעלה למצב ההתחלתי. גם כאן ניתן לווסת את רמת ההתנגדות על ידי זווית הגוף.
תרגיל TRX זה פועל על שריר החזה, שריר היד האחורי ומכניס לפעולה שרירים נוסים כגון שרירי הבטן, שרירי הליבה, והשרירים המייצבים של הכתף.

תרגיל 4 – מכרעים על  רגל אחת כשהשנייה מחוברת לרצועות ה TRX

בתרגיל זה מאמן ה TRX מסביר את אופן חיבור הרצועות אחת לשנייה בכדי לצור רצועה אחת מהשתיים.
בתרגיל זה, נתמקם עם הגב ל TRXונניח את גב כף הרגל על רצועת ה TRX. מכאן, נבצע מכרע עם הרגל הקדמית, ואת האחורית נשלך לאחור תוך שמירה על גב ישר אך מוטה מעט לפנים. בחזור, נלחץ עם הרגל שעל הקרקע ונגיע למצב של עמידה על רגל אחת.
תרגיל זה פועל על כל שרירי הרגליים – שריר הירך האחורי, שריר הירך קדמי, ושריר השוק האחורי. בנוסף, מנח זה מאתגר את גופנו בייצוב שיווי המשקל.
התרגיל מתאים למתאמנים מתקדמים.